Türkiye`nin Dijital Yaşam Koçu Bilkom, yenilenen MacBook Air`i satışa sundu. Yeni MacBook Air ilk olarak 10-14 Haziran tarihlerinde San Francisco`da düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı`nda (WWDC) duyurulmuştu. MacBook Air sevenlerin Türkiye`ye gelmesini heyecanla beklediği bu yeni ürün, şimdi “eskisinden de havalı”.

Bilkom Güvencesi`yle satışa sunulan yeni MacBook Air`lerde en dikkat çekici gelişme, artan pil ömrü. 11 inçlik modelde pil ömrü 5 saatten 9 saate, 13 inçlik modelde ise 7 saatten 12 saate çıkarıldı. Böylece MacBook Air kullanıcıları kablosuz özgürlüğün tadını daha uzun süre çıkarabilecek.

Bir başka gelişme ise Intel`in yeni nesil işlemcisi Haswell`in kullanılması. Haswell hem pil ömrüne katkıda bulunurken hem de daha güçlü yapısı sayesinde MacBook Air`in performansını artırıyor. Ayrıca bu yeni modelin “bağlanma” kapasitesi de güçlendirildi. Wi-Fi çipte yapılan iyileştirmelerle, MacBook Air kablosuz ağlara 3 kat daha hızlı erişim sağlıyor.

Yeni MacBook Air`in 11 inçlik modelinde flash bellek de 64 GB`den 128 GB`ye çıkarıldı. Mac-severler için büyük önem taşıyan grafik ve ses öğelerinde de yükseltmeler yapıldı. Yeni MacBook Air, Intel HD Graphics 5000 ve ikili mikrofon özellikleriyle dikkat çekiyor.
Bunların dışında MacBook Air, bildiğiniz ve sevdiğiniz gibi; hafif, yüksek performanslı ve şık.