Apple, Mart 2016 gerçekleştirmiş olduğu lansmanda, “Geleceğin Kişisel Bilgisayarı” olarak yeni Ipad Pro’yu tanıttı.

Birçok taşınabilir PC’nin sahip olduğundan daha fazla güce sahip olan yeni iPad Pro, en karmaşık işleri bile dokunmak, kaydırmak veya kalemle yazı yazmak kadar basitleştiriyor. 12.9 inç ve yeni 9.7 inç modeliyle iPad Pro birçok yeni özellik barındırıyor.

Apple, şimdiye kadar ki en canlı Retina ekranını yarattı. 12.9 inç iPad Pro, iOS aygıtları içinde en yüksek çözünürlüğe ve yeni 9.7 inç iPad Pro ise, dünyanın en parlak ve ışığı en az yansıtan ekranına sahip. 9.7 inç iPad Pro, önceki iPad modellerine göre yüzde 25’e kadar daha yüksek renk doygunluğu sağlıyor ve dolayısıyla renkler daha canlı, gerçekçi ve etkileyici görünüyor. 9.7 inç iPad Pro, True Tone ekrana sahip ve bu ekran, rengini ve yoğunluğunu çevredeki ışığa göre otomatik olarak ayarlamak için, gelişmiş dört kanallı ortam ışığı sensörlerini kullanıyor. Böylece, bir şeyler okurken bir kağıda bakıyormuşçasına doğal ve rahat hissediliyor.

Her köşesinde yüksek kaliteli bir hoparlör bulunan iPad Pro, zengin, geniş ve ayrıntılı bir ses alanı yaratıyor. Onu nasıl tutarsanız tutun, yüksek frekansları otomatik olarak üstteki hoparlörlere yönlendiriyor.

64 bit A9X çip sayesinde iPad Pro, bir PC’de yapmayı hayal bile edemeyeceğiniz şeylerin daha fazlası yapmaya olanak sağlıyor ve yüksek performansına rağmen, 10 saate kadar pil ömrü sunmaya devam ediyor.

iPad Pro, ön ve arka tarafta muhteşem iki kameraya sahip. 12.9 inç modeldeki 8 MP iSight kamera, harika fotoğraflar ve videolar çekmenize imkan veriyor. 9.7 inç iPad Pro ise, 4K video, Live Photo’lar ve saniyede 240 kare ağır çekim videolar çekebilen 12 MP iSight kamerayla geliyor. Aynı zamanda True Tone Flash özelliğine sahip ilk iPad olduğu için, ortamdaki ışık nasıl olursa olsun cilt tonları harika görünüyor. iPad Pro’nun ön taraftaki FaceTime HD kameranın yeni sensörü, video görüşmelerindeki görüntüyü daha gerçekçi hale getiriyor ve 9.7 inç iPad Pro’nun 5 megapiksel FaceTime HD kamerası, muhteşem selfie’ler için True Tone özelliğine sahip Retina Flash ile geliyor.

iPad Pro, herhangi bir PC’nin hayal bile edemeyeceği kadar hafif. 9.7 inç iPad Pro, bu hafifliğinin içine güçlü bir performans sığdırıyor. 12.9 inç iPad Pro ise, iPhone 6s’ten daha ince ve yalnızca 713 gram. Üstelik, alüminyum unibody tasarım sayesinde, elinizde tuttuğunuzda her iki boyutun da güven verdiğini hissediyorsunuz.

Yeni iPad Pro’yu tanıtan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Yeni iPad Pro