Öğrenciler kadar biz velilerin de heyecanla beklediği yaz tatili başlamak üzere. Elbette yorgunuz ama uzun bir tatil ihtimali bizi biraz daha dayanmaya teşvik ediyor. Peki çocukların karne hediyeleri hazır mı?

Nisan ayındaki Digiletter’da şunları söylemiştim: “Gençler ve çocuklar, yeni nesil teknolojiyi bizlerden çok daha iyi tanıyor, daha iyi anlıyor, daha iyi değerlendiriyor. Analog teknolojiyle yetişen bizlerin aksine, onlar bu dijital dünyanın içinde hayata gözlerini açtılar. Bugün her biri dizüstü bilgisayarları, akıllı telefonları ve tabletleri kullanmayı neredeyse sezgisel olarak biliyor.”

İşte bu yüzden, pek çok çocuğun gönlünde karne hediyesi olarak bir akıllı cihaz yatıyor. Tatil, çocuklar için öncelikle eğlence demek. Ve en eğlenceli anlar, arkadaşlarla paylaşılanlardır. İster bulunduğunuz şehirde kalın, ister birkaç ay sürecek bir tatile çıkın, çocuklara güzel bir tatil ile birlikte paylaşılan güzel anları da hediye edin. Üstelik bu sayede siz de yolda, plajda, serin bir yazlık evde, otobüste, yani her nerede olursanız olun “bağlantıda” kalabilirsiniz. Hepimiz için çok keyifli bir yaz dönemi diliyorum…