İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi mezunu olan Salih Aksu, 2006 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu şirketi ile dijital medya çözümleri üretiyor. 2010 yılından itibaren Dijital Yayıncılık üzerine çalışmalar yürüten Aksu, Türkiye`nin önde gelen iPad yayınlarına bu konuda danışmanlık hizmetleri veriyor. Aynı zamanda Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezinde yürütülen Dijital Yayıncılık sertifika programının koordinatörlüğünü yürütüyor.

Adobe Digital Publishing Suite konusunda Türkiye`nin en yetkin isimlerinden biri olan Salih Aksu, 18 Nisan 2013 Perşembe günü Bilkom`un sanal odasında bir anlatım gerçekleştiriyor.

Saat 15:00 – 16:00 arasında gerçekleşecek olan Adobe DPS ile Tablet ve iPhone uygulamaları seminerine hızla gelişen ve yeni nesil iletişim araçları içinde en çok rağbet gören tablet bilgisayarlar için dergi ve gazete tasarlamak isteyen herkes davetli!

Önümüzdeki yıllarda 20 milyon tabletin öğrencilere dağıtılması planlanıyor ve bu durumun, medyanın kendisinden eğitime ve kitap dünyasına kadar pek çok farklı fırsatları da tablet yayıncılarına getirmesi öngörülüyor. Ayrıca, tablet yayıncılığı yeni bir alan ve bu alanda çalışan açığı oldukça fazla. Medya kurumları, yayınevleri ve reklam ajansları tablet alanında teknik elemanlara ihtiyaç duyuyor. Medyanın değişimine ayak uydurmak ve A`dan Z`ye tabletler için tasarım yapmak, sıfırdan bir yayın nasıl oluşturulur öğrenmek ve yeni medya düzeninde iyi bir pozisyon elde etmek isteyen grafikerler, basın-yayın mezunu öğrenciler, tasarımcılar ve bağımsız yayıncılar bu etkinliği kaçırmamalı.

Adobe DPS Sanal Oda Semineri
Tarih: 18 Nisan 2013 Perşembe
Saat: 15:00 – 16:00
Katılım linki: http://bilkom.adobeconnect.com/sanal_oda