Kullanıcılara Ulaşım Kanalları

Kullanıcılara Ulaşım Kanalları

Yaygın dağıtım kanalları, güleryüzlü uzman satıcıları ve iş ortaklarıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun ürünler sunan Bilkom, kullanıcılara dört ana kanaldan ulaşıyor: Kurumsal Kanal, Kurumsal Pazar, Perakende ve Mağazacılık.

Kurumsal Kanal

Bilkom Güvencesi’ni farklı ölçeklerdeki müşterilere sunan Kurumsal Kanal, Bilkom’un bayilik sisteminin merkezini oluşturuyor. Bilkom bünyesindeki ilgili departman tarafından yönetilen kurumsal kanallar, kurumsal satışları gerçekleştiren bayi organizasyonunu ifade ediyor. Bilkom 100’ü aşkın kurumsal iş ortağı, Türkiye çapında yetkili satıcıları, servisleri ve sektörel çözümleriyle fark yaratıyor. Bu hizmetin temelini satıcı eğitim ve sertifikasyonu oluşturuyor. Apple ve Asus uzmanlık programlarının doğrudan satıcılara uygulanması sayesinde kurumsal satış süreçlerinde büyük bir verim elde ediliyor. Bilkom da kurumsal kanallarına destek ve servis hizmetleri, finansal çözümler, kampanyalar, proje katkıları, işbirlikleri için B2B görüşmelerine aracılık, kanalla birlikte müşteri ziyaretleri gibi birçok katkıyı sunuyor. Özetle Bilkom, kurumsal kanalda nokta atışı yapan pazarlama ve satış faaliyetlerinin yürütülmesine, sektörel uzmanlığın gelişmesine katkıda bulunuyor.

Kurumsal Pazar

Türkiye’de eğitim ve kamu gibi önemli pazarlar Bilkom’un odaklandığı bir başka alan. Yetkin ve uzman Bilkom ekibi, bu pazarların yönetimine yönelik her tür iş geliştirme, pazar oluşturma, yeni proje ve çözümlerle pazarı dikey ve yatay büyütme faaliyetleri yürütüyor. Sektörlere sağlanan Dijital Yaşam Koçluğu aracılığıyla Bilkom pazarın şekillenmesinde rol oynuyor.

Ayrıca Kurumsal Pazar ekibi son kullanıcı, kurumsal kanal, eğitim sektöründeki Apple mentorları , yazılım geliştiriciler ve üçüncü parti tamamlayıcı ürün tedarikçileriyle işbirliği geliştirerek proje bazlı pazar büyütme ve çözüm paketleri oluşturma faaliyetlerinde bulunuyor. Bilkom’un uzman pazar yöneticileri, dönemsel teknik, satış ve proje bazlı iş geliştirme eğitimlerinin yanı sıra büyük müşterilere de danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunuyor. Bilkom, çeşitli okullarımızın dünya çapında başarılara imza atmasında da bir kaldıraç etkisi yaratıyor. Apple UK Education/Profiles kapsamında Ak Umut Koleji’nde uygulanan Apple 1:1 eğitim modeli bu başarı öykülerinden birini oluşturuyor. AyrıcaAnadolu Üniversitesi

Podcasting programı, Hacettepe Üniversitesi Tıp’ta Çekirdek Eğitim OSCE projesi, Anadolu Üniversitesi Engelsiz Sınav projesi gibi çeşitli çalışmalarda da Bilkom imzası bulunuyor. Bu çalışmaların meyvesi de alınıyor: Tıpkı Anadolu ve Hacettepe üniversitelerindeki Bilkom projelerinin CEMEA grubunda En Üretken Proje dalında Apple tarafından başarı ödülüne layık görülmesi gibi…