Güçlü IT Altyapısı

Kuruluş amacı Türkiye’yi bilgisayarla tanıştırmak ve çağın teknolojilerini öğretmek olan Bilkom’un kendi teknoloji altyapısı da bu amaca paralel şekilde varlık buluyor. Gelişen yeni teknolojilere ayak uydurmak ve yeni teknolojileri kullananlar arasında gerekirse herkesten bir adım önde olmak için Bilkom en iyi çözüm ortakları ve en iyi danışmanlarla çalışıyor.

Bilkom’da tüm süreçler SAP üzerine kurulu olarak çalışıyor. Hem satış hem de satın alma süreçleri elektronik ortamlardan takip ediliyor. IT altyapı yatırımları sayesinde teknik ekip her müşteriyi ve servis sürelerini tek tek izleyebiliyor. Bilkom’un iş ortaklarının ve çalışanların kullandığı portal gibi yapılar ve üstün IT altyapısı, çalışmaktan keyif alınacak derecede iyi, sağlıklı, güvenli ve tutarlı olacak şekilde gelişmiş aygıtlarla donatılmış durumda. Örneğin çalışanların daha az zaman harcamasını, iş seyahatleri ve şirket masraflarının sistemde onaya sunulması ve muhasebeleştirilmesini, izin sürecinin yıl başından itibaren planlanıp süreç bazlı vekaletlerle devam etmesini sağlayan elektronik belge akışı çözümü gibi pratik çözümler çalışan memnuniyetini artırırken, onay süreçlerini de kontrol altında tutuyor. Her bir Bilkom çalışanı Apple ürünlerini kullanıyor, işlerini Mac bilgisayarlarla yönetiyor. Sanal toplantılarını Adobe Connect platformunda gerçekleştiriyor.

Çalışanların ve şirketin sahip olduğu değerli verileri en iyi şekilde korumak ve arşivlemenin yanı sıra sürekli gelişmek ve geliştirmek Bilkom’un ilkeleri arasında yer alıyor. Bilkom’un gerek kendi IT departman kadrosunca gerekse dış hizmet satın alımlarıyla IT bölümünde süreç bazlı olarak yapılan çalışmalar, var olan süreçlerin iyileştirilmesi ya da yeni iş süreçlerinin geliştirilmesi üzerine kuruluyor. Böylece yapılan çalışmaların çoğu projelendirilip belirli öncelik ve önem sıralarına göre dizilerek en iyi şekilde, planlanan zaman içerisinde tamamlanıyor.

Ayrıca veri ambarları ve raporlama modüllerinin SAP entegrasyonlarının kurulmasıyla birlikte, bu süreçler Bilkom’da iPad ve iPhone mobil cihazları üzerinden takip edilebiliyor.

Özetle Bilkom, müşterilerine sunduğu ürün ve hizmet kalitesini ve etkin çözümleri kendi IT altyapısı ve sisteminde de kullanarak kurumsal verimliliğini her zaman üst düzeyde tutuyor.