Eğitimden sağlığa, finanstan kamuya kadar mobilleşmenin, diğer bir adıyla “mobilite” trendinin etkilemediği, değiştirmediği herhangi bir sektörün olduğunu söylemek zor. Her sektörden şirketler ya da kurumlar, mobil cihazlarla iş yapış şekillerinde büyük bir dönüşüm evresi yaşıyor.

Mobil değişimin etkileri her şirkette ve her ölçekte görülürken, iş ortaklarımız hedefledikleri sektörlerde, eğitim en başta olmak üzere, önemli projelere imza atarak bu süreçte rol oynuyor.

Eğitim alanında gerçekleşmiş bazı örneklere değinirsek; Doğa Koleji, Okyanus Koleji, Erzurum Atatürk Üniversitesi gibi kurumlar, artık eğitimlerini Apple ekosisteminden faydalanarak veriyor. Okullarda öğrenciler iPad`lerde not tutup, sınavlara yine iPad ile giriyorlar. Ev ödevleri ve ders içerikleri için tek bir cihaz kullanılıyor.

Sağlık alanında; hastane otomasyonu sağlanıyor, iPad`lerle hastanelerdeki hizmet kalitesi artırılıyor. Doktorlar hastane veritabanına her an iPad üzerinden bağlanabiliyor, hasta geçmişiyle en güncel verilere anında erişebiliyor. Bütün bunlar hizmet süreçlerini hızlandırıp geliştiriyor.

Sadece eğitimde ya da sağlıkta değil, mimari ve tasarımda da mobil teknoloji büyük önem taşıyor. Bilkom olarak, merkezinde yer aldığımız bu trendin en güncel ve özgün kullanım örneklerinden biri olan “Tarih, 3 Boyutlu Canlanıyor” projesine imza atmaktan gurur duyuyoruz. Bu projeyi bire bir deneyimlemek için hepinizi Bergama`da 3 boyutlu geziye açılan antik kente bekliyoruz.