Microsoft Dünyasında Apple, Apple Dünyasında Microsoft

Bilkom`un sanal oda etkinliklerinde bu ay oldukça ilginç bir konu hakkında gözden kaçan detaylar, alanında uzman bir Dijital Yaşam Koçu tarafından dile getirilecek. Apple ve Microsoft, uzun yıllar birbiriyle uyumlu yazılım ve donanımlar sunsa da, bu durum birçok kullanıcının gözünden kaçıyor. Bootcamp özelliğini kullanarak, bir Apple bilgisayarı Windows işletim sistemi ile kullanmak fazlasıyla kolay ve mümkün.

Aynı şekilde, Mac OS X içerisinde sanal olarak Windows`u başlatarak, hem Mac OS X hem de Windows`u aynı anda kullanabilirsiniz. Benzer bir durumun iş uygulamalarında da geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin, Microsoft Dynamics CRM, Mac OS ile tamamen uyumlu bir yazılımdır. Bir Microsoft uzmanı olan Dijital Yaşam Koçu Barış Kanlıca, 4 Nisan 2013 tarihinde gerçekleşecek sanal oda etkinliğinde, katılımcılara Apple ve Microsoft birlikteliğinin detaylarını anlatıyor.

Barış Kanlıca

CRM ve yazılım konusunda danışmanlık yapıyor ve eğitim veriyor. Dynamics CRM alanında yaptığı çalışmalar ile Microsoft tarafından bu alanda sadece 55 kişide bulunan MVP (Most Valuable Professional) unvanı ve ödülü verildi. Omerd Business Solutions şirketinin kurucu ortağı olan Barış Kanlıca, INETA topluluğunun da bir konuşmacısıdır. Bahçeşehir Üniversitesi`nde misafir öğretim görevlisi olarak eğitim veren DYK`mız, ayrıca www.yazgelistir.com, www.yazilimgunlugu.com ve www.nedirtv.com sitelerinde bölüm editörüdür.

Takviminize eklemeyi unutmayın:

4 Nisan 2013 Perşembe
15:00 – 16:00 Microsoft Dünyasında Apple, Apple Dünyasında Microsoft
http://bilkom.adobeconnect.com/sanal_oda