Dünyanın en gelişmiş işletim sistemini kullanan Mac, sadece profesyonellere değil, öğrencilere de pek çok kolaylık ve avantaj sunuyor. Kaliteli malzemelerden üretilmiş dayanıklı dış yüzeyiyle Mac, sınıf gibi kalabalık ve hareketli ortamlarda da rahatça kullanılabiliyor. 7 saate kadar batarya ömrüne sahip Mac`ler bir okul günü boyunca öğrencilerin hizmetinde oluyor.

Her Mac`te bulunan işletim sistemi OS X Mountain Lion, öğretme, öğrenme ve paylaşma süreçlerini çok daha etkin ve dinamik hale getiriyor. Aplikasyonların tam ekran kullanımı, otomatik kayıt, yazıcı ve kamera bağlantıları, iCloud entegrasyonu gibi özellikler sayesinde öğrencilerin okul hayatı kolaylaşıyor.

Sunum ödevleriniz mi var? Mac yine tam size göre: Dahili bir aplikasyon olan Airplay Mirroring, bilgisayardaki içerikleri bütün sınıfın görebilmesine, yeni Safari Share Button özelliği de web sayfalarının paylaşılabilmesine imkan veriyor.

Artık eğitim sistemleri ezber değil, yaratıcılık üzerine. Yaratıcılığı teşvik etmek için bir Mac`ten daha iyi ne olabilir? Her Mac`in içinde bulunan iLife uygulaması, hem öğretmenlerin daha etkili dersler işlemesini hem de öğrencilerin daha da dinamik projeler ve sunumlar hazırlamasını sağlıyor.

iPhoto uygulaması da öğrencilerin fotoğraflarına kolayca erişebilmeleri ve bunları kullanarak harika slayt gösterileri oluşturabilmeleri için ideal bir çözüm. Benzer şekilde, iMovie uygulaması video ve kısa film üretimini kolaylaştırıyor. SadeCreate uygulamasıyla da öğrenciler eğitim podcast`leri hazırlıyor. Fotoğraf ya da sinema ilginizi pek çekmiyor olabilir. Peki ya müzik? GarageBand ile şarkı kaydetmek, mix ve düzenlemeler yapmak çok kolay.

Ayrıca Pages `09 ile yazılar, bültenler, raporlar hazırlayabilir; Keynote `09 ile etkili sunumlar yapabilir; Numbers `09 ile güvenilir ve renkli grafikler oluşturabilirsiniz.

Üstelik Mac`ler engelli öğrenciler için de harika imkanlar sunuyor. Her Mac`te fiziksel, görme ve işitme engelli ya da farklı öğrenme sorunları olan öğrenciler için hayatı ve eğitim süreçlerini kolaylaştıran uygulamalar yer alıyor.

Kısacası bir Mac edinmek için, Mac`i çok sevmenin dışında başka pek nedeniniz var!