Şu an dünyanın en iyi şirketleri arasında yerini alan Apple`ın kuruluş yıllarının ve Steve Jobs`un herkese ilham veren cesur girişiminin anlatıldığı “Jobs” filmi 16 Ağustos`ta gösterime girdi.

Ünlü oyuncu Ashton Kutcher`ın Steve Jobs`u canlandırdığı film, ilk Mac takımı tarafından da çok beğenildi. Kutcher`ın başrolünde oynadığı “Jobs” Steve Jobs`un ilham veren başarı hikayesini konu alıyor. Film, Bilkom`un geçmişinde de çok önemli bir yeri olan gelişmelerin doğuşunu anlatıyor.

Kutcher, “kişisel kahramanım” dediği Jobs ile inanılmaz fiziksel benzerliğinin ötesinde, yenilikçi teknolojilere yaptığı yatırımlarla da adeta Jobs`un izinden gidiyor. Foursquare yahoo`nun haber uygulamasına yatırım yapan Kutcher, son olarak da son dönemin en büyük yeniliklerinden biri olarak gördüğü, sadece komşuların iletişime girebileceği bir internet sitesine yatırımda bulundu. Skype`ı daha ilk yıllarında desteklemesi ve başka birçok internet sitesinin kurulması için verdiği destek, Ashton Kutcher`ın teknolojiden de anladığını gösteriyor ve Kutcher her haliyle oldukça Jobs`u andırıyor.