Yeni iPad Air inanılmaz ince ve hafif. Ama çok daha güçlü ve olağanüstü özelliklere sahip. A7 çip, gelişmiş kablosuz bağlantı teknolojisi ve hepsi iOS 7 ye harika bir şekilde entegre edilmiş muhteşem üretkenlik ve yaratıcılık uygulamalarıyla, iPad Air hayal ettiğinizden bile daha fazlasını yapmanızı sağlar. Üstelik, hayal ettiğinizden bile daha fazla yerde.

iPad Air inanılmaz ince olmasına rağmen, yekpare alüminyum gövdesi sayesinde inanılmayacak kadar sağlamdır. Hacmi ise önceki nesil iPad e göre neredeyse dörtte bir daha azdır. 469 gram ağırlığıyla yer çekimine meydan okur. Ama iPad Air i bu kadar olağanüstü yapan şey; zarif gövdesinde bu kadar büyük bir güç ve bu kadar çok özellik bulunmasıdır. Yani, yanınızda daha da düşük bir ağırlık taşıyarak daha da fazla şey yapabilirsiniz.

iPad de ekran her zaman en önemli şey oldu. Bu iPad Air için daha da doğru. Çünkü aygıtın genişliğini azalttık ve ekranın kenarlarındaki çerçeveyi küçülttük. Ama göz alıcı Retina ekranın boyutu tamamen aynı kaldı. Böylece içerikler gözünüzü her zamankinden daha çok doyuracak. 2048 x 1536 çözünürlük ve 3,1 milyonun üzerinde pikselle; fotoğraflar ve videolar çok ayrıntılı ve metinler olağanüstü net görünecek. Pikselleri ayırt edemeyeceksiniz. Sadece görmek istediğiniz şeyi göreceksiniz.

Apple tasarımı yeni A7 çip, iPad e 64 bit masaüstü sınıfı mimariyi getiriyor. Bu mimari, yaptığınız her şeyde iki kata kadar daha yüksek işlemci hızı ve grafik performansı anlamına geliyor. Ama ders çalışmak, oyun oynamak, istediğiniz her şeyi; istediğiniz şeylerin hepsini yapmak ve hazırlamak için halen 10 saate kadar pil ömrüne sahipsiniz.