Yeni Nesil Bir Şirketiz

Bilkom olarak, 35 yıllık deneyime sahip, yeni nesil bir şirketiz. Genç, akıllı, tutkulu bir aileyiz. Elektronik perakende sektöründe 1 numaralı akıllı telefon, giyilebilir aksesuar ve tablet dağıtıcısıyız. “Türkiye’nin Dijital Yaşam Koçu” olarak konumlandığımız bu yolda en iyi hizmeti sunmak adına ekipçe sonuç odaklı ve omuz omuza çalışırız.

Kendi Başarı Öykünüzü Yazın

Bilkom’da sizi nasıl bir kariyer bekliyor? Aslını isterseniz bu tamamen size kalmış. Çünkü yöneticiniz, kariyer hedeflerinizi belirlemenize ve gelişim yolculuğunuzu planlamanıza yardımcı olur ve gerisini size bırakır. Yetkin ve sorumluluk alan, oyunda kalan güçlü bir takım yaratma yolunda ilerliyoruz. Birlikte öğreniyoruz.

Sizi Önemseyen Bir Şirkette Çalışın

Sadece yaptığınız işi değil, sizi önemsiyoruz. Her çalışanın, başarımızın ayrılmaz bir parçası olduğuna inanır ve fikirlerine her zaman büyük değer veririz. Açık iletişim, %76’sı Y kuşağından olan ekibimiz için ‘olmazsa olmaz’dır. Bilkom olarak Kincentric Türkiye 2019 Best Employers programı kapsamında “En İyi İşyeri” ödülüne layık görüldük. Siz de tüm çalışanlarının değerlerine saygı gösteren Bilkom’da yerinizi alın.

İnsan Kaynakları Politikamız

Bilkom’un insan kaynakları politikası, şirket stratejilerinin gerçekleştirilmesi noktasında ana damarlardan birini oluşturuyor.
Bilkom, insan kaynaklarına yaptığı yatırımı, şirketin bugünkü ve gelecekteki başarısının güvencesi olarak görüyor. Diğer bir deyişle, Koç Topluluğu’nun kurucusu Vehbi Koç’un en güzel şekilde ifade ettiği gibi, ‘En önemli sermayemiz, insan kaynağımızdır’ ilkesiyle hareket ediyor.
Bilkom rekabetçi bir pazarda fark yaratan bir distribütör olurken, en değerli kaynağını oluşturan iş gücünde 5 temel disiplini benimsiyor:

 1. Doğru işe, doğru kişi tanımlanması
 2. Eşit işe, eşit ücret politikası
 3. Yönetici ve çalışan diyaloğunun odakta olduğu gelişim ve başarı ölçekli performans yönetimi
 4. İşletme amaçları ile çalışanların ihtiyaçları arasındaki dengenin korunması
 5. Tam enformasyona dayalı açık ve etkin iletişim şekli

İnsan Kaynakları Profilimiz

Bilkom’un, kurumsal kültürüne uygun, vizyonunu ve bitmeyen heyecanını paylaşan, dijital yaşamın içinden gelen ve dijital sistemleri kullanarak daha hızlı çözüme ulaşabilen, iletişimde açık ve yapıcı tavrı benimsemiş, bu sayede ilişki yönetiminde başarılı olan, işlerini çevik çalışma prensipleri doğrultusunda yürüten, inisiyatif alabilen ve şirketin finansal performansına katkı sağlama bilinciyle görevlerini yönetme kabiliyetine sahip ekip arkadaşları edinmek ve mevcut çalışanlarıyla uzun soluklu iş birliği yapmak için belirlediği insan kaynakları profilinde;

Hedeflere ulaşmak için bilgi ve becerilerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan ‘Güç Birliği

Kararların alımında kazan-kazan anlayışıyla ekip ve paydaşlarla beraber toplam faydayı gözetmek üzere ‘Biz Merkezli Olmak

Sektörün ve şirketin dinamiklerinin sürekli farkında olmak ve yeni şartlara uyum sağlamak için hep ‘Oyunda Kalmak

Bilkom dünyasında yapıcı tavrı sürdürmek üzere ‘İyi Niyet

İşe etki edebilecek bilgi ve farklı fikirleri hoşgörüyle karşılamak için ‘Açık ve Net Olmak’ değerleri öne çıkıyor.

Bilkom, Koç Topluluğu bünyesinde yürütülen, çalışanların bağlılıklarını ve memnuniyetini uluslararası güvenirliliğe sahip araştırma şirketleri aracılığıyla ölçümleyen anketlerde her zaman ön sıralarda yer alıyor.

Bilkom’da İşe Alım Süreci

Bilkom’un işe alımda en temel önceliğini, yetkinlikler oluşturuyor. Hangi departman için değerlendirilirse değerlendirilsin, adayların beş ana yetkinliğe sahip olması bekleniyor:

 • Yaratıcı ve yenilikçi olmak
 • Analitik bakış açısına sahip olmak
 • İnisiyatif almak
 • Çevik olmak
 • Güçlü iletişim becerisine sahip olmak

Bilkom aday belirleme sürecinde, insan kaynakları siteleri ve kurumsal web sayfası üzerinden toplanan başvuruların yanı sıra çalışanlarının tavsiye ettiği adaylara öncelik veriyor.

İşe alım sürecinde ise tüm yönetim kademelerinden sağlanan katılımla online ve yüz yüze mülakat, sunumlar, İngilizce testleri, kişilik envanterleri, referans kontrolleri gibi çok sayıda adımı uyguluyor. Böylece Bilkom’un yerleşmiş şirket kültürüne uygun ve bu kültürü daha ileriye taşıyacak adayların seçilmesi sağlanıyor.

İnsan kaynakları yönetiminde ücret politikaları, şirketin rekabet gücünü destekler bir şekilde belirleniyor. Çalışanların ücret seviyeleri de yetkiler, sorumluluklar ve performansı göz önüne alınarak netleştiriliyor. Performansa, işte gösterilen başarıya ve şirket değerlerine uyuma göre değişen ve tüm personeli kapsayan bir ödüllendirme sistemi de uygulanıyor.

Çalışanların kariyer gelişim planları, yöneticileri ve insan kaynaklarının gözetim ve yardımıyla gerçekleştiriliyor. Her seviyede çalışan, kariyer gelişimleri doğrultusunda belirlenen ihtiyaçlara göre gerek şirket içinde gerekse şirket dışında eğitimlerle destekleniyor.

Bilkom’da İnsan Kaynakları’nın Geleceği

Bilkom İnsan Kaynakları Departmanı, aşağıdaki temel başarı kriterlerini geleceğe de taşımaya devam ediyor:

 • Nicelik yerine nitelik bakış açısıyla şirketin uzun vadeli hedeflerini gerçekleştirebileceği doğru bir yapılanmaya (organizasyon şeması) ve çalışan kalitesine sahip olarak yeni nesil bir şirket olmayı sürdürmek.
 • Seçme ve yerleştirme sürecinde zamanında, yetkin ve konusunda uzman çalışanları temin etmek.
 • Ücret yönetimini sektörel piyasa değerini göz önüne alarak rekabetçi duruma getirebilmek.
 • Şirket hedeflerinin tüm çalışanlarca benimsenmesine yönelik verilen performans hedeflemeleriyle şirketin kolektif bilincini artırmak.

Başvurularınız için, basvuru@bilkom.com.tr adresine güncel özgeçmişinizi iletebilirsiniz.

Koç Topluluğu ve Koçlu olmak ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.