Elektronik Perakende Sektöründe 1 Numaralı Dağıtıcı

Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteren Bilkom, 40 yıllık tecrübesi ve alanında uzman kadrosuyla, öncü global markaların ürünlerini Türkiye geneline yayılmış 4.000’in üzerindeki farklı noktaya direkt ve endirekt olarak dağıtımını yapan, ülkemizin önde gelen Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT) dağıtıcılarından biridir.

Türkiye’nin Dijital Yaşam Koçu vizyonuyla faaliyetlerini yürüten Bilkom, teknoloji yoluyla yaşam kalitesini artırmak için çalışmakta ve güncel teknolojiyi erişilebilir kılmayı hedeflemektedir.

2023 yıl sonu itibarıyla Türkiye’de satılan her 10 endüstiriyel drone’dan 9’u, her 3 kickscooter’dan 1’i ve elektronik perakende mağazalarında satılan her 6 tablet ve akıllı saatten 1’i Bilkom Güvencesiyle tüketiciye ulaşıyor ve bu başarı şirketin sektöründeki 1 numaralı konumunu güçlendirmektedir.

Bilkom, bugün dünyadaki dijital ve mobil dönüşümü şekillendiren Apple, Huawei, TCL Electronics, PlayStation, DJI Enterprise, Razer, Segway Ninebot, Meross, Aqara ve Pico gibi seçkin ve öncü global markalara; Lisanslı yerli üretim, 360 derece marka yönetimi, iş geliştirme, kanal programları geliştirme, satış sonrası hizmetler, tüketici deneyimi yönetimi ve müşteri odaklı hizmetler gibi ‘Bilkom Plus’ hizmetleri sunmaktadır. Lider markaların Bilkom’u tercih etmesindeki en temel motivasyon, geleneksel bir dağıtıcıdan ziyade ‘katma değerli ve odaklı bir dağıtıcı’ olma misyonudur.

Fortune 500 Türkiye araştırmasında 123, Capital 500 Türkiye araştırmasında ise 149. sırada yer alan Bilkom; Türkiye’nin en büyük 500 bilişim şirketinin listelendiği Bilişim 500 araştırmasında 7. sırada yer alırken Dağıtıcı-Donanım alanında “Tablet Taşınabilir” kategorisinde 3 yıldır 1. sırada yer almaktadır.

Bilkom, ‘Dijital Yaşam Koçunuz’ olarak ifade ettiği mottosuyla dijitalleşmeyi, operasyonel verimliliği ve sürdürülebilir büyümeyi besleyen bir araç olarak desteklemektedir. Son 4 yılın toplam yatırımlarının yaklaşık %44’ünü kapsayan dijital dönüşüm ve veri analitiği projeleriyle “Dijital Rol Model Şirket” olmayı amaçlamaktadır.

Yeni nesil-esnek çalışma modeli, stratejik çevik yönetim anlayışı ile çalışan bağlılığında gösterdiği performansı ile Dünyanın önde gelen insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı şirketi Kincentric tarafından gerçekleştirilen “Kincentric Best Employers 2023” araştırmasında “Türkiye’nin En İyi İş Yerleri” arasında yer almaktadır.

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Bilkom, Türkiye’yi derinden sarsan 6 Şubat deprem felaketi ardından portföyündeki powerbank, şarj aleti, şarj kablosu ve drone gibi ürünleri; Koç Holding Kriz Koordinasyon Merkezi ile koordineli bir biçimde bölgeye sevk etmenin yanı sıra beslenme ve hijyen odaklı projeler ile bölgedeki ihtiyaçları gidermeye yönelik çalışmalar gerçekleştirmiştir. Bölge insanının yaralarını sarmak üzere Koç Topluluğu Gönüllüleri ile bölgede çalışmalarını sürdüren Bilkom, Umut Kentlerde yaşayan gençler ve çocuklar için sürdürülebilir projeler geliştirmektedir.

Cumhuriyet’in 100. yılı anısına, Yüz Yıllık Miras: Bengüboz sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Bilkom, Ahmet İzzet Bengüboz’un 20’li ve 30’lu yıllara ait orijinal eserlerini koruma altına alarak, dijital ve yenilikçi metotlarla geleceğe taşımak üzere harekete geçmiştir. Bilim insanlarının çalışmalarıyla koruma altına alınan cam negatiflere ek olarak eserlerin dijital versiyonları da NFT altyapısında güvence altına alınmıştır. Renklendirme ve restorasyon işlemine tabi tutulan eserler dijital ve hibrit altyapıda Cumhuriyet 100. Yıl etkinlikleri kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Bolu, Eskişehir, Antalya gibi kentlerde sergilenmiştir.