3 boyutlu çizim programının öncüsü Graphisoft`un Türkiye`deki Archicad, Artlantis, BIMx, Mep Modeller ürünlerinin lisanssız kullanımı, Aralık 2012 itibarıyla denetlenmeye başlıyor.

Mimarlık, mühendislik ve inşaat sektörü için yazılımlar üreten dünya devi Alman Nemetschek Grubu bünyesindeki şirketlerden biri olan ve merkezi Budapeşte`den, 14 bölge ofisiyle dünya çapında faaliyet gösteren Graphisoft, Türkiye`de 3-boyutlu mimarlık yazılımlarına ve BIM çözümlerine yönelik artan talebi kontrollü ve sağlıklı yönetmek için lisanssız kullanımların önüne geçmeyi hedefliyor.

Türkiye`de Graphisoft`un tek yetkili distribütörü Bilkom`un yetkili bayileri aracılığıyla lisans satışları gerçekleştiriliyor.

Bilkom, ilgili mimarlık ofislerinin yapılacak denetimlerde sıkıntı yaşamamaları için lisans almak isteyen tüm mimarlık ofisleri ve diğer ilgili kullanıcılara çağrı başlattı. (0216) 454 01 01 numaralı Çağrı Merkezi`nden veya destek@bilkom.com.tr adresinden başvuranlara, Bilkom Güvenceli Graphisoft ürünlerinde, Aralık ayı boyunca cazip fırsatlar da sunuluyor.

Mimarlık öğrencileri ve öğretmenleri için ücretsiz sunulan Graphisoft yazılımlar, denetim ve yasal işlem kapsamı dışında yer alıyor.