Genel Müdürümüzden Mesajınız Var! :

Bilkom’un sektördeki 30’ncu yılını kutladığımız bu yıla değin dinamiklerin, rekabet koşullarının her geçen gün değiştiği, daha doğrusu zorlaştığı bir sektörde, Türkiye’nin en güvenilir iş gruplarından Koç Grubu güvencesiyle yürüttüğümüz faaliyetlerimiz sayesinde sektörün kalıcı oyuncularından biri olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Tam 30 yıldır, faaliyete geçtiğimiz 1984 yılından bugüne, başarımızın en önemli itici gücü olan Koç Grubu güvencesi ile çok önemli yollar kat ettik.

Bulunduğumuz alandaki hızlı değişimleri, gelişmeleri Bilkom olarak en başından bugüne yakından takip ettik ve daha önceki değerli yöneticiler ve ekipleri, bugün yine aynı anlayış ve aynı ilkeler doğrultusunda daima kendimize fırsat olarak değerlendirmeyi başardık. Bilkom’da özellikle son 7 senede çok iyi bir ekip uyumu yakaladığımızı, iyi bir takım çalışması ile bütün zorlukların üstesinden geldiğimizi ve gerek süreç ve gerekse insan kaynaklarımızda yapılanmalardan sonra gelinen noktada hisseleri halka açık ve bizden hacim olarak çok daha büyük rakiplerimizden bile daha iyi bir verimlilik seviyesine ulaştığımızı sizlerle paylaşmak isterim. Bilkom’un son yedi sene içerisinde hızla, ülkemizin önde gelen şirketleri arasında yerini aldığını ifade etmekten gurur duyuyorum.

2014 yılı daha en başından çetin geçeceğinin sinyallerini vermişti. Bir yandan siyasal gelişmelerin ekonomik yansımaları bir yandan Şubat ayında uygulamaya geçilen taksit sayılarında kısıtlama gibi tüketici elektroniği ve IT perakende pazarlarını da yakından ilgilendiren uygulamalara karşı tüm planlarımızı, hazırlıklarımızı daha sene başında yapmıştık. Türkiye IT pazarının içinde yıllardır yer alan bir marka olarak bu tip sürprizlere daima hazırlıklıyız ve önümüzdeki aylarda bu gelişmenin negatif etkilerinin boyutlarını yakından takip ederek çözümlerimizi yine değerli iş ortaklarımızla birlikte üreteceğiz. Hedefimiz 2014’te Bilkom’u 600 milyon TL seviyesinin üzerine taşımak. Değerli markalarımız, güçlü finansal yapımız, büyümeye endeksli, verimli ve esnek lojistik altyapımız, kanala değil nihai müşteriye satışa endeksli hizmet anlayışımız ve her şeyden önemlisi siz değerli iş ortaklarımızla olan güçlü işbirliğimiz sayesinde bu hedefi yakalayıp geçeceğimize gönülden inanıyoruz.

Bilkom olarak topluluğumuzun profesyonel yönetim anlayışı ve merhum Vehbi Koç’un belirlediği ilkelerimiz ile ülkemize değer katmaya devam edeceğiz. Aşağıda bu ilkeleri bir daha hatırlatarak mutlu günler diliyorum.