Genel Müdürümüzden Mesajınız Var!

Teknolojinin Minik Canavarları

1990`lı yıllar ve öncesinde geliştirilen en “taşınabilir” bilgisayarlar bile en azından bir valiz gerektiriyordu. Herkesin yanında taşıyabileceği, sırt çantasına atıp evden işe götürebileceği bir bilgisayara sahip olması bir rüyaydı. Bizim rüyamız, çocuklarımızın gerçeği haline dönüştü.

Gençler ve çocuklar, yeni nesil teknolojiyi bizlerden çok daha iyi tanıyor, daha iyi anlıyor, daha iyi değerlendiriyor. “Analog” teknolojiyle yetişen bizlerin aksine, onlar bu “dijital” dünyanın içinde hayata gözlerini açtılar. Bugün her biri dizüstü bilgisayarları, akıllı telefonları ve tabletleri kullanmayı neredeyse sezgisel olarak biliyor. Örneğin iPad ile başlayan tablet furyasında yaşadığımız dokunmatik ekrana alışma sürecini onlar neredeyse hiç yaşamadı. Bugünün çocukları, başta Apple olmak üzere teknoloji markalarının büyük ölçekli Ar-Ge çalışmaları sonucu kullanımını kolaylaştırdıkları teknolojiler sayesinde bilgiye ya da eğlenceye çok daha kolay erişebiliyor.

Bilkom olarak, teknolojinin her zaman bir sonraki nesil için geliştirilmesi ve uygulanması gerektiğinin farkındayız. Yarının sağlıklı ve başarılı nesillerini oluşturmak için, teknolojiyi doğru biçimde benimsemeli ve uygulamalıyız.

Bugünün çocukları, yarının teknolojisinin mimarları olacaktır. Ve Nisan, bu genç mimarlar için çok önemli bir ay… Dünyanın en büyük vizyonerlerinden biri olan M. Kemal Atatürk`ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nı yürekten kutlarım.