Genel Müdürümüzden Mesajınız Var! : 2014 Türkiye’de Mobil Yaşayanların Yılı Olacak…

2013 yılında, iPhone ile Apple ürün portföyümüzü tamamladık; mobil ürün tarafında hedeflediğimiz tüm kanallarda yerimizi son derece iyi bir şekilde alırken, 2014 e iPhone ile ürün gamımızı tamamlayarak ve müşterilerimize her zaman en iyi hizmet kalitesi sunma hedefiyle giriyoruz. Dünya’nın en çok tercih edilen akıllı telefonunu iPhone u ülke geneline yaygın bir şekilde müşterilerle buluşturma hedefiyle, 2014 Türkiye’de mobil yaşayanların yılı olacak diyebiliriz…

Dünyada ve ülkemizde önemli değişimler yaşanırken, Türkiye’nin Dijital Yaşam Koçu olarak biz ise, yeni bir yıla daha yenilikçi, öncü yapımızla ve rekabetçi ruhumuzla, güçlü bir şekilde giriyoruz.

Dijital ve mobil teknolojilerin yaşamımızdaki vazgeçilmez boyuttaki yükselişi devam ederken, yeni yılda da Türkiyede dağıtımını gerçekleştirdiğimiz markalarla, Consumer Electronics (Tüketici Elektroniği) ve IT Perakende pazarlarında katma değerli hizmet anlayışımızla varlığımızı güçlendirerek sürdürüyor olacağız.

IT sektörü, rekabetin en yüksek olduğu ve sürekli değişimlerin yaşandığı; büyüklükten ziyade hızla adapte olabilenlerin rekabetçi olabildikleri bir sektör. Dolayısıyla, rekabette müşteri ihtiyaçlarını en iyi karşılayanların ayakta kalacağı bir yıl olacak. 2014 yılına baktığımızda, mobilitenin dijital yaşamımızda rolünün her geçen gün artmasıyla birlikte tablet pazarının hızlı büyümesini sürdürmesini, PC pazarının tüm dünyada olduğu gibi Türkiyede de daralmasını bekliyoruz.

Tüm bu değişimlere paralel, dünya çapında Tüketici Elektroniği alanında faaliyet gösteren birçok firma yeni bir yapılanmadan geçiyor. Dünyanın en büyük oyuncuları olarak gördüğümüz firmalardan bazıları şu anda ciddi karlılık sıkıntısı yaşıyorlar veya piyasadan çeşitli yöntemlerle çekiliyorlar.

Bu ortamda biz Bilkom olarak yaşanan değişimleri kendimize fırsat olarak değerlendirmeyi başardık; 2009 da 55 Milyon TL olan satışlarımız, 2013 sonu itibariyle 350Milyon TL ye yaklaştı. 4 senede yaklaşık 6 kattan fazla ve sektörün çok üzerinde büyüdük. Bu başarıları seçkin ürün portföyümüz, global IT oyuncularıyla yaptığımız uzun soluklu anlaşmalar, değerli kanal iş ortaklarımızla yaptığımız sıkı iş birliklerimiz ve hedeflerimize odaklanan ekibimizle gerçekleştirdik. Yaşanılan başarılar için tüm iş ortaklarımızı ve Bilkom çalışanlarımızı kutuluyorum ve başarılarının artarak devamını diliyorum.

Bir Koç Topluluğu şirketi olarak, 2014 yılında da, gelişmelere öncülük etmeye, Dijital Yaşam Koçu misyonumuzla dijital yaşamın platform şirketi olmaya devam edeceğiz. Müşteri odağını hiçbir zaman yitirmeden, ortak hedeflere ekibimizle ve değerli iş ortaklarımızla beraber eş güdümlü olarak koşacağız; çıtayı her zaman daha yukarı taşımaya kararlıyız.

Rekabetçi ruhumuzla, bizi başarıya taşıyacak yeni hedeflerle gireceğimiz yeni yılda tüm Bilkom dostlarına sağlık, mutluluk ve bol kazançla dolu büyük başarılar diliyorum.