Türkiye`nin Dijital Yaşam Koçu Bilkom, bilişim sektöründe 30. yılını kutluyor. 1983 yılında faaliyetlerine başlayan Bilkom; Apple, Adobe, Graphisoft gibi markaların katma değerli distribütörü olarak 30 yıldır adından söz ettiriyor.
Apple distribütörlüğü 1984 yılında başlayan Bilkom, 1985 yılında ilk Mac`i Türkiye`ye getirdi. Türkiye`nin ilk Apple satış noktası da Bilkom güvencesiyle 1988 yılında Ankara`da açıldı. Bilkom, Türk tüketicisi için Mac ailesini Excel, Word, File yerelleşmesiyle Türkçe satışa çıkararak Mac kullanıcılarını sevindirdi. Dünyanın ilk tablet bilgisayarı olan Apple Newton MessagePad de 1994 yılında Türkiye`ye Bilkom`la geldi.

2001 yılında Koç Holding ailesine katılan Bilkom, dijital müziğe geçişi sağlayan ilk iPod serisini Türkiye`de satışa sundu ve böylece hem müzik hem de bilişim dünyasında farklı bir boyuta geçiş yapıldı. Bilkom Güvencesi ile online satış sitesi Bilkom Online Store tüm Türkiye`deki son kullanıcılara yönelik satışa başladı.

2010 yılında Dijital Yaşam Koçu sloganını benimseyen Bilkom, mimari, eğitim, sağlık gibi alanlarda teknolojinin kullanımını yaygınlaştırma konusunda önemli girişimlerde bulundu. Altın Örümcek Ödülü, European Business Awards Türkiye şampiyonluğu, Interpro Bilişim 500 listesinde 36.lık, Fortune 500 Türkiye`de en hızlı büyüyen 13. şirket olma gibi pek çok başarılara imza atan Bilkom bugün Türkiye`de 600`den fazla satış noktası, 100`den fazla iş ortağı ve servis ağı ile faaliyet gösteriyor.