Türkiye’nin Dijital Yaşam Koçu Bilkom, Avrupa çapında 400 firmanın katıldığı Avrupa İş Ödülleri (European Business Awards) Türkiye değerlendirmelerinde Türkiye Şampiyonları arasında yerini aldı.

Avrupa çapında 30’dan fazla ülkede gerçekleştirilen ve 2007’den bu yana 3000’den fazla firmanın yarışmaya katıldığı Avrupa İş Ödülleri’nin Türkiye ayağında ulusal şampiyonlar 20 Aralık 2012 Perşembe gecesi İstanbul Conrad Oteli’nde düzenlenen etkinlikte açıklandı. Bilkom’un ulusal şampiyonlar arasında yerini aldığı Avrupa İş Ödülleri’nde bir sonraki aşama, diğer ülke şampiyonları arasındaki eleme turu ardından “Ruban d’Honneur” ödülü için yarışmak olacak.

Bilkom yarışmaya müşteri odaklılık ve en hızlı büyüyen şirketler kategorilerinde katılarak yüzlerce Türk firması arasında tüm kategorilerdeki ilk 19’a kaldı. “Avrupa’nın En İyi Şirketi” ödülünün en güçlü adayları arasında gösterilen Bilkom’un Genel Müdürü Cömert Varlık, Dijital Yaşam Koçu olarak konumladıkları benzersiz “katma değerli distribütör” modeli ve rekor düzeyde büyüme oranlarıyla Bilkom’un ülkenin dijitalleşmesine katkı sağladığını ve bugün geldikleri noktanın kendilerine mutluluk verdiğini aktardı. Varlık, iş dünyasında mükemmeliyeti, en iyi uygulamaları ve yenilikleri desteklemek amacıyla oluşturulmuş bağımsız bir ödül programı olan ve her yıl Avrupa’nın en iyilerini seçen Avrupa İş Ödülleri’nde ilk 19’a kalan Bilkom’un Avrupa’nın başarılı şirketleri arasındaki konumunun da bu şekilde tescillenmiş olduğunun altını çizdi. Cömert Varlık, “Gelişen global ekonominin kalbindeki güçlü, yaratıcı, yenilikçi ve uluslararası anlamda iş etiğine sahip işletmeleri belirleyen Avrupa İş Ödülleri’nde hedefimiz büyük ödül olacak,” dedi.

“Avrupa’nın En iyi 10 Şirketi”nde ilk 10, Ocak 2013’te açıklanacak!

Avrupa İş Ödülleri’nde büyük ödüle hak kazanacak şirketleri belirleyecek jüri üyeleri, Londra’da toplandı. Jüri üyeleri, ilk 10’a kalarak “Ruban d’Honneur” ödülüne sahip olacak şirketleri, 10 Ocak 2013’te açıklayacak. 18 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Düsseldorf’ta yapılacak elemede ise, Avrupa’nın 2012-2013 yılındaki “Yılın İşletmesi“, “En İyi Girişimci”, “Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik”, “İnovasyon”, “En İyi İşveren”, “İthalat – İhracat”, “En iyi Uluslararası Büyüme Stratejisi” ve “Müşteri Odaklılık” kategorilerindeki ödüllerin sahipleri belirlenecek. Nisan 2013’te yapılacak galada da bu ödüllere hak kazanan şirketler açıklanacak.

Avrupa İş Ödülleri (www.businessawardseurope.com), Avrupa’nın tüm vatandaşları için refahın, sosyal sistemlerin, sağlık sistemlerinin bu işletmeler sayesinde ileri gideceğinin altını çizmeyi amaçlıyor. Kimin neyi en iyi şekilde yaptığına dikkat çekerek geleceğin şekillenmesine yarayacak diyaloglara zemin hazırlayan bir platform özelliği taşıyor. Bu sayede organizasyon, en iyi iş yapma şekillerine dikkat çekmek, her ölçekte firma ve endüstri için Avrupa’nın en iyilerinden bilgi alma imkanını yaratmak, ulusal ve Avrupa ölçeğinde Avrupa iş komitesinin gelecek şeklini, formunu ve sorunlarını tartışmaya teşvik etmek amaçlarını taşıyor.