Şu an dünyanın en iyi şirketleri arasında yerini alan Apple`ın kuruluş yıllarının ve Steve Jobs`un herkese ilham veren cesur girişiminin anlatıldığı “Jobs” filmi 16 Ağustos`ta gösterime giriyor.

Ashton Kutcher yeni filmi “Jobs” için oldukça heyecanlı. Amerika ile aynı anda ülkemizde de 16 Ağustos`ta vizyona girecek filmi öncelikle ilk Mac takımına izlettiklerini söyleyen Kutcher, “Filmi izledikten sonra bana gelip `Bize Steve ile iki saat daha verdiğin için teşekkür ederiz,` dediler. Bu hayatım boyunca duyabileceğim en iyi iltifattı,” dedi. Kutcher`ın başrolünde oynadığı “Jobs” Steve Jobs`un ilham veren başarı hikayesini konu alıyor.

Kutcher, “kişisel kahramanım” dediği Jobs ile inanılmaz fiziksel benzerliğinin ötesinde, yenilikçi teknolojilere yaptığı yatırımlarla da adeta Jobs`un izinden gidiyor. Foursquare yahoo`nun haber uygulamasına yatırım yapan Kutcher, son olarak da son dönemin en büyük yeniliklerinden biri olarak gördüğü, sadece komşuların iletişime girebileceği bir internet sitesine yatırımda bulundu. Skype`ı daha ilk yıllarında desteklemesi ve başka birçok internet sitesinin kurulması için verdiği destek Ashton Kutcher`ın teknolojiden de anladığını gösteriyor ve her haliyle oldukça Jobs`u andırıyor.

Jobs`u canlandırıyor olmasının büyük ilgi çekeceğini bilen Kutcher eleştirilere de hazır. “Jobs hep göz önünde olan biriydi, dolayısıyla bu film hakkında herkesin söz söyleme hakkı var ve bu da oldukça korkutucu. Onu büyük ihtimalle benden daha iyi tanıyan insanlar var, elini sıkmış, onu tanıyan, ona sarılmış insanlar… Bu çok korkutucu bir düşünce, özellikle de gerçekten hayranı olduğunuz birini canlandırıyorsanız.”