Mimarlar ve tasarımcılar için geliştirilen render uygulaması Artlantis, hızlı ve tek başına kullanılabilir (standalone) bir yazılımdır. Farklı ölçekte inşaat ve tasarım ihtiyaçlarına yanıt verecek bir ürün ailesine sahip olan Artlantis`in iki ana sürümü bulunmaktadır: Yüksek kalitede ve sabit render sonuçlarına kısa sürede ihtiyaç duyan mimarlar ve tasarımcılar için Artlantis Render ve aynı gerçekliği hareketli görüntülerde de yakalamak isteyenler için Artlantis Studio.

Fotoğraf gerçekliğinde üç boyutlu görüntü işleme ve canlandırma için en hızlı ve en güçlü çözüm olarak bilinen Artlantis, daha iyi ortam yönetimi ve idealleştirilmiş ışıklandırma kontrolü gibi yeteneklere sahiptir. Graphisoft`un yazılım ürünleri arasında özel eklentiler aracılığıyla kurulan bütünlük sayesinde, ArchiCAD ile hazırlanan modellerin çıkışları Artlantis dosya formatında alabilirsiniz.

Bu sayede geometriyi, yüzeyleri, perspektif kameraları, güneşi, ışıkları ve katmanları aktarmanız mümkün hale gelir. Aynı eklenti ile ArchiCAD modelinde değişiklik gerektiğinde ikinci Artlantis dosyasını güncelleyip, gerekli ayarları ilk dosyadan aktarabilirsiniz.