Apple, göz alıcı yeni kullanıcı arabirimine sahip ilk iPhone`dan bu yana en önemli iOS güncellemesi olan iOS 7`yi 10 Haziran 2013`teki etkinlikte tanıttı. iOS 7 ince tasarlanmış hareketleri, zarif bir renk paleti ve daha da canlı hissi veren ayrı, işlevsel katmanlarıyla tümüyle yeniden tasarlandı. Yazı tipi daha net ve daha yalın bir görünüm için geliştirilen iOS 7`de yarı saydamlığın ve hareketin kullanımı basit görevleri bile çekici kılıyor. iOS 7 Denetim Merkezi, Bildirim Merkezi, Gelişmiş Çoklu Görevler, AirDrop, Geliştirilmiş Fotoğraflar, Safari, Siri dahil yüzlerce yeni mükemmel özelliğe sahip. iTunes`da dinlediğiniz müziklere dayalı ücretsiz bir İnternet radyo hizmeti olan iTunes Radio da iOS7 ile geliyor.

“iOS 7, ilk iPhone`dan bu yana en önemli iOS güncellenmesi,” diyen Apple Yazılım Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi sözlerini şöyle sürdürdü: “Onu oluşturmak için, tasarımdan mühendisliğe çok çeşitli uzmanlıklara sahip bir ekibi bir araya getirdik. Bir araya gelmeyi başardıklarımızla iOS 7`yi heyecan verici yeni bir başlangıç olarak görüyoruz.”

Apple`ın Tasarımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jony Ive ise şunları ifade etti: “Sadeliğinde, açıklığında, verimliliğinde derin ve kalıcı bir güzellik var. Gerçek sadelik, karmaşaya düzen getirilmesiyle ilgili. iOS 7 bu hedeflerin açık bir sunumudur. Tutarlı ve tüm sisteme uygulanan tümüyle yeni bir yapıya sahip.”