Apple, müşterilerinin App Store’dan bugüne kadar 50 milyardan fazla uygulama indirdiklerini duyurdu. 16 Mayıs 2013 tarihinde yapılan açıklamaya göre, müşteriler App Store’dan saniyede 800’ün üzerinde uygulama indiriyorlar; bu da ayda iki milyardan fazla uygulama indirildiği anlamına geliyor. 50 milyarıncı uygulama, Space Inch, LLC tarafından üretilen “Say the Same Thing, Mentor” oldu ve Ohio’dan Brandon Ashmore tarafından indirildi. Brandon, 10.000 ABD doları değerinde App Store Hediye Çeki kazandı.

“Apple olarak, 50 milyar uygulama indirme sınırını aşmamızı sağladıkları için muhteşem müşterilerimize ve geliştiricilerimize teşekkür etmek istiyoruz,” diyen Apple İnternet Yazılımları ve Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue sözlerini şöyle sürdürdü: “App Store, insanların mobil aygıtlarını kullanma biçimlerini tamamen değiştirdi ve geliştiricilere bugüne kadar 9 milyarın üzerinde ödeme yapan sağlam bir ekosistem yarattı.”

App Store, Temmuz 2008’de 500 uygulamayla açıldı. O günden bu yana, Apple’ın geliştirici topluluğu, iPhone, iPad ve iPod touch’ta nerdeyse hayal edilebilecek her şeyi yapmak için uygulamalar geliştirdi.

Haberin devamı için: http://images.apple.com/tr/pr/library/2013/05/16Apples-App-Store-Marks-Historic-50-Billionth-Download.pdf