Türkiye`nin Dijital Yaşam Koçu Bilkom, tasarım dünyasında köklü değişiklikler yapacak olan Creative Cloud çözümüyle ilgili merak edilen soruları yanıtladı. İşte Adobe ürün portföyünü tamamen bulut üzerine taşıyan Creative Cloud ile ilgili en çok sorulan sorular ve yanıtları:
Soru: Birden fazla makineye kullanıcı adı ve şifresi verilmesi durumunda ne olacak.

Yanıt: Eğer Creative Cloud`u iki makineye yüklediyseniz ve bir üçüncüsüne yüklemek isterseniz o zaman daha önceki yüklediğiniz iki makineden bir tanesine girerek onları deaktive etmeniz gerekmektedir. Ancak ondan sonra yeni bir makineye kurulum yapabileceksiniz.

Dolayısı ile ürünlerin bir lisans ile iki makineden daha fazlasına yüklenmesi mümkün olmayacaktır. Eğer bir kişi kendi için de aslında ev, iş ve ofis olmak üzere Creative Cloud`u 3 makinede çalıştırmaya ihtiyaç duyuyor ise o kişinin de kendisi için bir lisans daha alması gerekecektir.

Soru: Creative cloud`un reseller ekranları ile birlikte anlatıldığı bir eğitime ihtiyacım var.
Yanıt: Bu linkten ulaşabilirsiniz: https://my.adobeconnect.com/_a295153/p2puwbp8bej/

Soru: İş ortaklarımız için CCTeam sürümü NFR olarak verilecek mi?
Yanıt: NFR kuralları üzerinde şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Çok kısa bir zaman içinde duyuruyor olacağız.

Soru: VIP siparişlerini nasıl geçeceğiz?
Yanıt: VIPHTOG`a bakınız

Soru: Bayiler ne zaman müşterilerine duyurabilir ve bilgi verebilirler?
Yanıt: Resmi açıklama tarihi 1 Mart`tır

Soru: Müşteri eklenen üyelikleri iptal edebilir mi?
Yanıt: Müşteriler eklenen üyeliğin/üyeliklerin iadesini , VIP Program Kılavuzu`nda belirtilen koşullara uyduğu sürece, 30 gün içerisinde talep edebilirler. 30 günden sonra iade yapılamaz. Var olan abonelik sürecinin sonunda müşteriler Yıl Dönümü Tarihinde yer alan bir sonraki dönemde yenileme yapılmamasını seçebilirler.

Soru: Müşteri personel sayısında küçülmeye gitme vb. durumlar söz konusu olduğunda aboneliğine son verebiliyor mu?
Yanıt: Hayır. Abonelik süreci boyunca üyeliklere son verilemiyor. Müşteri yenileme tarihinde üyelik sayısını azaltabilir.