Bilkom olarak bugüne dek pek çok başarıya imza attık. Yepyeni ürünleri ülkemize tanıttık, Türkiye`nin Dijital Yaşam Koçu olma vaadimize yakışacak şekilde, teknoloji-severlerin hayatını kolaylaştıracak çözümler sunduk, mobiliteyi her zaman destekledik ve teşvik ettik. Elbette bütün bu başarılarımızla gurur duyuyoruz. Ama son dönemde gerçekleştirdiğimiz bir proje, bizi çok farklı bir şekilde gururlandırdı.

Daha önce de duyurduğumuz gibi, Haziran ayında dünyanın bilinen ilk 3 boyutlu antik kent gezisine imza attık. Türkiye distribütörü olduğumuz Graphisoft`un 3 boyutlu mimarlık programı ArchiCAD ile Graphisoft`un iş ortağı Abvent`in Artlantis yazılımı sayesinde, Bergama`daki Pergamon antik kenti tablet bilgisayarlar ve akıllı telefonlar üzerinden artık 3 boyutlu gezilebiliyor. Kendi alanında dünyada bir ilk olan bu projede üniversiteler, mimarlık öğrencileri ve belediye birimleriyle işbirliği yaptık.

“Tarih, 3 Boyutlu Canlanıyor” projemiz basından da büyük ilgi gördü. İnternet, televizyon ve yazılı basında toplam 250`yi aşkın habere konu olan proje, teknolojinin hayatın her alanında kullanılabileceğinin altını çizdi. Graphisoft ve Abvent de, gurur duyduğumuz bu projeden övgüyle söz ederek projenin emsal oluşturacağını vurguladı. Bu öngörünün doğruluğuna hiç kuşku yok çünkü Bergama Belediyesi`nin ardından başka belediyeler ve kurumlar da benzer uygulamalar için talepte bulundu.

Dünyada bir “ilk”i gerçekleştirdiğimiz bu projede bize katkı sağlayan, teknolojiyi tarihle buluşturan, bilgisini ve deneyimini bizlerle paylaşan, projeyi halkımıza duyuran tüm kurumlara, kuruluşlara, öğrencilerimize ve basınımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz. Türkiye`nin Dijital Yaşam Koçu Bilkom, teknolojiyi hayatın her alanına taşımaya bundan sonra da devam edecek. Yeni projelerde buluşmak üzere…