Türkiye’nin Dijital Yaşam Koçu

Bilkom Hakkında

Türkiye’nin Dijital Yaşam Koçu Bilkom
30 yıldır değişime yön veren global bilişim markalarının Türkiye distribütörlüğünü yürüten Bilkom, katma değerli hizmet anlayışıyla sektöründe fark yaratmakta ve Türkiye’nin Dijital Yaşam Koçu olma misyonuyla başarı çıtasını her geçen gün yükseltmektedir.

Apple, ASUS gibi bilgi çağının trend yaratan markalarının tüm Türkiye’deki satış ve dağıtım faaliyetlerini katma değerli distribütörlük stratejisi altında yürüten Bilkom; 2014 yılında %120’nin üzerinde büyüyerek satış hacmini 760 Milyon TL’nin üzerine çıkartıp büyüklüğünü ve rekabetçi insan kaynakları ve operasyonel verimlilik seviyesini yükselterek sektördeki konumunu güçlendirmiştir.

Türkiye Bilgi ve İletişim Teknolojileri pazarında verimli iş modeli, pazarda örnek alınacak fokus dağıtıcılık modeliyle mobil yaşam ürünleri; akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve aksesuarları dağıtan Bilkom, bu stratejisi sayesinde 2014 yılında ASUS Zenfone akıllı telefon modellerinin IT Perakende pazarı odaklı dağıtıcısı olmuş ve Android tabanlı akıllı telefon pazarına güçlü bir giriş yapmıştır.

iPhone, iPad ve Mac bilgisayarları başta olmak üzere zengin aksesuar gamıyla tüm Apple ürünlerinin dağıtım faaliyetlerini, pazarın en önemli markalarından ASUS Zenfone akıllı telefonlarla güçlendirerek yürüten Bilkom; Türkiye genelinde 81 ile dağılmış 750’den fazla noktada ürünlerini müşterilerle buluşturmaktadır. 2015 yılında da Bilgi ve İletişim Teknolojileri pazarında, fokus markaları ve geleceğin teknolojileri ile pazarın üzerinde sürdürülebilir ve karlı büyümesine devam edecektir.

Alanında öncü teknoloji firmalarının “dijital ve mobil yaşam” odaklı ürünlerini güçlü iş ortaklarıyla son kullanıcılara ulaştırırken, en yüksek seviyede satış öncesi ve sonrası müşteri memnuniyetini “Bilkom Güvencesiyle” sağlamak, Bilkom’un birincil vizyonunu oluşturmaktadır.

Sosyal sorumluluk alanında ise Bilkom; Dijital Yaşam Koçu sloganının paralelinde Türkiye’nin dünya mirasları adına gerçekleştirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projesi olan “Tarih 3 Boyutlu Canlanıyor” ile Bergama antik kentini 3 boyutlu mobil görüntülemeye açmıştır. Dünyada bir ilk niteliğindeki mobil uygulaması “iVisit Anatolia” ve projesi ile 2014’ün “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi” ve “Teknoloji ve Telekomünikasyon Sektörü PR” birinciliği Felis Ödülleri’ni almıştır.

Ticaret Sicil Numarası : 413718-361300
Ticaret Unvanı : Bilkom Bilişim Hizmetleri A.Ş.
İşletmenin Merkez Adresi : Mahir İz Caddesi No:26 K:2 34662 Altunizade/Üsküdar – İstanbul ,Türkiye
Tescil Edilmiş İnternet Sitesi Adresi : www.bilkom.com.tr

Başkan : Ali Y. Koç
Yönetim Kurulu Üyeleri : Mehmet Ömer Koç  (Başkan Vekili)

Kudret Önen

Levent Çakıroğlu

Murad Ardaç

Ferda Erginoğlu

Mehmet Nalbantoğlu

Ödenen Sermaye Miktarı : 275.000 TL
Denetim Şirketi :
     Ünvanı : Güney Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Anonim Şirketi
     Adresi : Orjin Plaza, Maslak Mahallesi Eski Büyükdere Caddesi No:27 34398 Sarıyer/İstanbul
     Vergi Dairesi Sicil No : Boğaziçi Kurumlar VD, 4350 303260
     Telefon : 0 212 315 30 00
     Telefaks : 0 212 230 82 91
Sorumlu Ortak Başdenetçi : Seda Akkus Tecer  (SPK Lisans No: 800171)
Sorumlu Ortak Başdenetçi Yedeği : Emin Ethem Kutucular (SPK Lisans No: 800336)